Intrebarea ce a fost mai intai :"oul sau gaina?"are o corespondenta in zona eternului conflict intre barbati si femei:"Ce a fost mai intai:Nesimtitul sau Mincinoasa?".Lasand la o parte duritatea termenilor avem dreptul sa ne intrebam daca barbatii si-au demonstat primii apucaturile de-a tavali sentimentele apretate ale femeilor ,la orice colt de strada , sau daca ele si-au pus prima data poalele'n cap intru slava minciunii si inselaciunii determinandu-si partenerii sa se poarte "nesimtit" cu ele.
Insa asa cum nici binecunoscuta intrebare cu trimitere filosofico-avicola nu isi va gasi prea curand rezolvarea,asa nu se vor limpezi apele nici in cazul disputei masculino-feminina (sau feminino-masculina ca sa nu zica cineva ca sunt de o parte sau de alta a baricadei) .Cine greseste mai mult?Cine iubeste mai mult si mai cu patima?Cine minte mai mult?Cine raneste mai adanc?Cine uita mai repede?...sunt doar intrebari care starnesc si mai mult zanzania dintre masculin si feminic,sau dintre noi si voi,ei si ele...
joi, 27 martie 2008
Ce a fost mai intai....?
Publicat de www.starbags.org la 14:12
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)

1 comentarii:
Nu cred ca exista raspunsuri corecte la intrebarile tale. Cred ca fiecare avem raspunsuri diferite in functie de ce s-a intamplat in ziua in care le cauti. Astazi, eu cred ca amandoi se implica si iubesc la fel de mult ;)
Trimiteți un comentariu