CLICK HERE FOR THOUSANDS OF FREE BLOGGER TEMPLATES »

joi, 10 aprilie 2008

Poarta-te ca o vedeta!

Nu e nevoie sa tii paginile revistelor sau sa apari la televizor ca sa te simti ca un star de cinema!
Una dintre regulile succesului este sa fii vizibila.E foarte usor sa fii eclipsata daca stai in coltul tau si sa nu te afirmi,fie ca e vorba de o petrecere ,fie de viata profesionala.Nu zice nimeni sa recurgi la orice manevra pentru a iesi in fata,ba chiar e gresit sa faci asta , pentru ca lumea te va pune imediat la zid.Exista insa o gramada de moduri prin care sa demonstreze ca locul tau este in centrul atentiei.
Increderea in tine este cel mai important ingredient in reteta celebritatii.Astefel vei castiga incredere in tine cat si increderea celorlati.
Te intrebi daca se vede cu ochiul liber?Ei bine..da!Poti fi tradata de comportamentul tau ,de limbajul trupului,de modul in care vorbesti si de ceea ce spui.Cum arata o persoana increzatoare?In primul rand are siguranta ca ceea ce face este corect,indiferent ce spun ceilalti.Asumarea unor riscuri tine tot de incredere,la fel ca si recunosterea greselilor.
Tu ai incredere in tine?Daca da spune si altora cum ai reusit,daca nu...povesteste-ne de ce te temi , prin ce-ai trecut !

6 comentarii:

Anonim spunea...

da..eu chiar am incredere in mine...la cat de bine te cunosc si tu ai foarte mare incredere in tine...deci,sa te lasam pe tine prima sa'ti spui parerea cum de ai reusit...;)

Anonim spunea...

Pai simplu ...mai ovi...atunci cand nu ai incotro incerci marea cu degetul!E cam rece prima data,dar incet,incet se incalzeste ea , adica inveti care e smecheria cu autocontrolul si stapanirea situatiei.Deci perseverenta si conjunctura merg mana in mana de data asta.:)

Anonim spunea...

hmmm...dubios lucru....asa am reusit si eu...:))

Anonim spunea...

E usor sa afirmi ca ai incredere in tine in momentul in care si cei din jurul tau au.Asa cum cineva te poate face sa ai incredere in tine la fel de bine poate sa te faca sa te simti ultimul om. Dar, aici intervine personalitatea ta si taria de caracter. Asa ca oameni buni fiti puternici si nu lasati pe nimeni sa va spulbere increderea in voi. Toti reusim doar prin fortele proprii....eu asa fac ....si da, am incredere in mine.

Anonim spunea...

Cred ca increderea de sine pleaca in primul rand de la aprecierea propriei tale persoane.Daca tu nu te apreciezi la adevarata ta valoare, atunci de ce sa se chinuie altul sa o faca??
Cred ca daca tot ai o singura viata de ce sa nu o faci mai frumoasa si sa pasesti mereu cu dreptul??Ce se poate intampla?..un esec??..ok!..dar cat se pot intampla??..la infinit?..nu cred!..cum de altfel nu cred ca exista persoana care sa nu fi avut vreodata un mic esec..dar tocmai asta l-a intarit si l-a ridicat sa mearga mai departe. Esti propriul tau "dumnezeu" si nu ti se poate intampla nimic rau..trebuie doar sa ti capul sus, sa pasesti in continuare si sa ai puterea sa te bucuri de fiecare clipa.!.
Increderea mai pleaca si din curaj..si nu vad de ce nu ai putea avea curaj...trebuie sa ai !!

www.starbags.org spunea...

Perfecta dreptate ai tu..insa este foarte mult pana sa ajungi sa gandesti asa.Deci alta dicutie cu alt subiect!